Ankieta dla katechetów

Szczęść Boże,
w porozumieniu z Ks. Biskupem Markiem Mendykiem przekazuję prośbę ks. Piotra Roszaka – prodziekana ds. nauki Wydziału Teologicznego UMK do wydziałów katechetycznych w Polsce dotyczącą ankiety nt. sytuacji katechetów oraz umiejscowienia lekcji religii w systemie szkolnym.
Autorzy badania mają nadzieję, że pozyskane w ten sposób dane pozwolą na dostrzeżenie niebezpiecznych sytuacji w szkole, które mogą ograniczać skuteczność prowadzonej katechizacji i dostarczą materiału dot. katechetów, ich sytuacji we współczesnej szkole, relacji między katechetami a różnymi grupami składającymi się na szkołę (dyrekcja, nauczyciele, rodzice uczniów, uczniowie). Ankieta jest jednym z produktów projektu „O wolność wyznawania religii we współczesnym świecie. Przeciwdziałanie przyczynom dyskryminacji i pomoc prześladowanym na przykładzie chrześcijan", który jest koordynowany przez zespół przedstawicieli wielu dyscyplin naukowych pod moim kierownictwem, na zlecenie Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie.
Ankieta jest dostępna pod linkiem: https://ankiety.umk.pl/124568/lang-pl
Niniejsze badanie będzie dostępne w dniach 28 października - 18 listopada 2019 r.

Bardzo proszę o zainteresowanie badaniem katechetów w swojej diecezji.
Serdecznie pozdrawiam
ks. Marek Korgul
sekretarz Komisji Wychowania KEP

Instruktaż ankiety:
Ankietę (liczącą 40 pytań) wypełnia się poprzez wejście w swojej przeglądarce na link:
https://ankiety.umk.pl/124568/lang-pl
Następnie ankietowani powinni przejść zgodnie z instrukcjami przez kolejne pytania, które są w ankiecie.
W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z administratorem ankiety: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.